Advokatų kontora Kaune apie teisinę draudimo sutarčių pusę

Published by: 0

advokatų kontora KauneDraudimo paslaugos padeda rūpintis ne tik mūsų, bet ir mūsų turto apsauga. Tiesa, advokatų kontora Kaune teigia, kad minėtoji sutartis gali sukelti daug teisinių klausimų ir to priežastis visiškai paprasta – daugelis mūsų pasirašome draudimo dokumentus, neskirdami jiems jokio dėmesio. Teisininkai primena – jei norite išvengti papildomų klausimų ateityje, turėtumėte atidžiai perskaityti visus su draudimo paslaugomis susijusius dokumentus.

Bene daugiausių klausimų sprendžia draudimo polisas. Polise pateikiami draudimo bendrovės kontaktai, nurodomos draudimo kainos ir mokėjimo terminai, draudimo dydis ir t. t. Advokatų kontora Kaune primena, kad draudimo polise nurodomos ir draudimo taisyklės, kurioms turėtume skirti ypatingą dėmesį. Čia reikėtų nepamiršti, kad draudimo bendrovių taisyklės gana dažnai keičiasi, tačiau jums svarbu žinoti tai, kas nurodyta jūsų polise. Itin daug sunkumų kelia įvairios išimtys. Iš tiesų jos sudaro gana didelę poliso dalį. Šias išimtis pravartu sužinoti pasirašant draudimo sutartį, nes, pavyzdžiui, jei nusprendėte drausti nekilnojamąjį turtą nuo gaisro ir gamtinių jėgų, tai dar nereiškia, kad draudimo išmoka jums bus suteikta visais nelaimės atvejais, t. y. šiuo klausimu kai kurios bendrovės nurodo, kad nedraudiminiams įvykiams priskiriamas žemės drebėjimas, šildymo sistemų sukeltas gaisras, grunto nusėdimas ir t. t.

Advokatų kontora Kaune teigia, kad bene dažniausias klausimas, susijęs su draudimo paslaugomis, skamba taip – ką reikėtų daryti, jei draudimo sutartyje numatoma itin daug išimčių? Šiuo atveju reikėtų žinoti, kad pasirašant draudimo sutartį reikėtų nurodyti, kad tam tikros draudimo taisyklės ar draudimo sąlygos yra negaliojančios. Kai kuriais atvejais draudimo bendrovės sutinka su jūsų pasiūlytomis išimtimis, t. y. dalis nedraudiminių įvykių tampa draudiminiais. Tiesa, ne visos draudimo bendrovės su jūsų reikalavimais sutiks, todėl, jei jums minėtasis pakeitimas yra iš tiesų svarbus, kreipkitės į kitą draudimo įmonę.

Teisininkai primena, kad draudimo paskirtis – pasirūpinti mūsų saugumu ir išvengti finansinių nelaimių, todėl pasirašydami draudimo sutartį, visų pirma turėtumėte galvoti ne apie įmokas ir jų dydį, o apie tai, kas šia sutartimi bus saugoma. Teisininkai teigia, kad paprastai draudimo polisas yra atnaujinamas kiekvienais metais, tačiau šiuo atveju gali būti atnaujinamos ir draudimo taisyklės bei draudimo sąlygos. Siekdami išvengti nemalonių staigmenų, kiekvieną kartą turėtumėte iš naujo perskaityti draudimo dokumentus ir susipažinti su pakeitimais. Jei naujieji pasiūlymai jūsų netenkina, draudimo sutartyje nurodykite, kad naujai pateiktos sąlygos neturi realios galios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *