Apie plastikinius langus

Published by: 0

PLASTIKINIAI LANGAI – KOKYBĖ IR KOMFORTAS

 

Kokybiški plastikiniai langai – puiki investicija siekiant gyventi šilčiau. Todėl kiekvienuose namuose yra itin svarbu kokybiški, energetiškai efektyvūs bei sertifikuoti plastikiniai langai. Aukščiausios kokybės langai padeda taupyti šilumos energiją.

Plastikiniai langai pasižymi išskirtine kokybe, yra tvirti ir ilgaamžiai, nereikalauja ypatingos priežiūros, gali būti įvairių formų, spalvų bei faktūrų.

Energiją taupantys plastikiniai langai puikiai išsaugo šilumą bei atitinka aukščiausius garso izoliacijos, įsilaužimo prevencijos ir vėdinimo reikalavimus. Šiuolaikinės profilių sistemos konstrukcijos leidžia naudoti stambių matmenų plieno armatūrą, kuri užtikrina plastikinių langų stabilumą ir patvarumą.

Kodėl verta rinktis kokybiškus plastikinius langus?

 

Pasirinkdami energetiškai efektyvius plastikinius langus ne tik sulaikysite šilumą namuose, sumažinsite būsto šildymo išlaidas, bet ir užtikrinsite kokybišką garso izoliaciją.

Plastikiniai langai gali būti ne tik balti, bet ir spalvoti plastikiniai langai, padengti medžio imitacija, kurie ne tik atrodo kaip pagaminti iš medžio, bet ir turi visus plastikiniams langams būdingus privalumus. Plastikiniai langai gali būti padengti ta pačia medžio imitacijos tekstūra iš vidaus ir lauko, o siekiantiems nestandartinių sprendimų plastikiniai langai gali būti skirtingų medžio imitacijos spalvų iš vidaus ir lauko.

Spalvoti plastikiniai langai dažniausiai rekomenduojami tiems klientams, kurie planuoja įgyvendinti įdomesnius architektūros dizaino projektus. Spalvoto akrilo plastikiniai langai gaminami naudojant koekstruzijos (liejimo) metodą, kuris užtikrina ypač gerą spalvų perteikimo tikslumą, sodrumą ir natūralumą. Plastikiniai langai nereikalauja ypatingos priežiūros, jų nereikia perlakuoti ar perdažyti, plastikiniai langai ir jų paviršius yra lengvai valomas ir išlieka nepakitęs ilgus metus, o langų spalvą galima pasirinkti iš daugiau nei 50 spalvų ir raštų įvairovės.

Išskirtinis langų bruožas – stiklo skaidrumas. Aukštos kokybės stiklas suteikia patalpai natūralų apšvietimą bei apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių.

 

Itin didelė plastikinių langų ir durų pasiūla dažnai trikdo vartotoją. Neretai dėl informacijos apie jų techninius duomenis bei galimybes stokos būna sunku pasirinkti optimalų kainos ir kokybės santykį atitinkantį pirkinį. Svarbiausia – šilumos varža.Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios senus langus reikia keisti naujais, – siekis užtikrinti būsto šildymo ekonomiškumą ir apsaugoti namus nuo triukšmo. Todėl renkantis langus ypač svarbu atkreipti dėmesį į šilumos varžos, kuriai didžiausią įtaką turi du pagrindiniai gaminio elementai – profilis (rėmas) ir stiklo paketas, charakteristiką.

Patarimai renkantis langus

 

Stiklo paketas sudaro didžiausią lango ploto dalį, todėl norint, kad langas sulaikytų triukšmą ir šilumą, stiklo paketą patariama rinktis itin kruopščiai. Stiklo paketai sudaryti iš dviejų ar trijų hermetiškų stiklų, o tarpai tarp jų pripildyti sauso oro arba argono dujų. Argonas pagerina ir šilumos ypatybes, ir garso izoliaciją.

Selektyvinis stiklas – tai stiklas, padengtas plonu, plika akimi beveik nematomu metalų ir metalų oksidų sluoksniu, kuris atspindi šilumos spindulius. „Stiklo paketas su naujos kartos minkšto padengimo selektyviniu stiklu išleidžia į lauką maždaug tris kartus mažiau šilumos negu paprastas stiklo paketas (1,1 W/m²k ir 2,8 W/m²k). Taip vienas kvadratinis metras selektyvinio stiklo, palyginti su paprastu paketu, per šildymo sezoną sutaupo apie 150 kWh šilumos energijos. Vadinasi, palyginti su paprastu, stiklo paketas atsiperka per 1–2 sezonus. Reiktų pamąstyti nusprendusius investuoti į pažangesnius stiklo paketus, turinčius du selektyvinius stiklus ir vieną paprastą (dviejų kamerų). Tokių paketų šilumos laidumas yra 0,7 W/m²k. Tačiau įvertinus tokių paketų kainas galima teigti, kad atsipirkimo laikas yra apie 10–15 metų (jei šildoma elektra, 7–10 metų). Atsižvelgiant į šiuolaikinių technologijų kaitą, vargu ar tai verta dėmesio investicija.

Daugiau informacijos rasite čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *