Kelionė į Iraną maloniai nustebins

Published by: 0

Kelionė į IranąIranas – tai šalis, apie kurią retai pagalvoja žmonės, planuodami savo atostogas užsienyje, juk ir dabar ji kartais vadinama blogio ašimi ir laikoma nedraugiška keliautojams bei turistams.  Tačiau pakankamai uždaras gyvenimo būdas, požiūris ir tradicijos, kurios skaičiuoja ne vieną tūkstantį metų, ir visų musulmonų tapatinimas su teroristais ne visada reiškia, kad įsitikinimai atitinka tikrovę.

Kelionė į Iraną tai puiki galimybė bent šiek tie prisiliesti prie visiškai nepažintos kultūros ir sugriauti įsišaknijusius mitus. Nors daugelį metų visi islamiški kraštai siejami su pavojumi, baime ir kitomis neigiamomis emocijomis, tačiau maloniai nustebsite, kad iraniečiai išties labai malonūs, draugiški ir paslaugūs žmonės. Žinoma, gal jūsų niekas ir nepakvies išgerti arbatos į savo namus, tačiau paklausę kelio, patarimo, kur reiktų apsilankyti, ką pamatyti, tikrai jį išgirsite. Be to, reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad Iranas pakankamai saugi šalis. Ypatingai daug dėmesio religijai tarsi užkerta kelia dideliam nusikaltimų skaičiui. Miestuose, vietoj paprastų lauko reklamų, galima išvysti tik islamiškus užrašus apie garbę, dorą, tikėjimas, jokios kitos reklamos nepamatysite, taigi, žmonėms nuolatos primenama, kaip teisingai gyventi ir elgtis.  Tiesa, ir čia pasitaiko kišenvagių, kurie laukia patiklių turistų, tačiau pasaulyje tikrai nėra nė vienos šalies, kur jų nėra.

Kita vertus, kelionės į Iraną metu reiktų atminti, kad čia ypatingas dėmesys skiriamas tradicijoms, todėl jas būtina gerbti, nes keliautojo statusas jūsų tikrai neapsaugos nuo netinkamo elgesio pasekmių. Kas yra netinkamas elgesys? Nepagarba Irano žmonėms, netinkama apranga, ypač šventose vietose, šiukšlinimas, alkoholio vartojimas. Irane vyrams nederėtų kalbinti ištekėjusių moterų, o moterims demonstruoti savo kūno linijų. Elkitės mandagiai, santūriai ir viskas bus gerai.

Kelionė į Iraną padovanos išties begalę malonių ir įsimintinų akimirkų. Juk Iranas tai buvusi Persijos imperija, kurios dvasia, prabanga ir išskirtinumas jaučiamas iki šių dienų. Užsukę į vietinį turgų, atsidursite tarsi kitame pasaulyje, čia vis dar pardavinėjami garsieji rankų darbo persiški kilimai, juvelyrikos dirbiniai ir kiti amatininkų kūriniai, kurie gali tapti lauktuvėmis jūsų artimiesiems.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *